Věkové omezení videa - Zdravá Páteř

Zdravá páteř
zdraví každému
efektivní prevence a regenerace Vašeho těla
Přejít na obsah
Obsah s věkově omezeným přístupem
Informace čerpána z YouTube, viz. link níže

Některý obsah neporušuje naše zásady, ale nemusí být vhodný pro diváky mladší 18 let. V takovém případě někdy omezujeme přístup k videím podle věku. Tyto zásady se vztahují na videa, popisy videí, vlastní miniatury, živé přenosy a další produkty či funkce YouTube.

Další informace o věkovém omezení
Níže si můžete přečíst podrobnosti o typech obsahu, který může být věkově omezen. Pokud váš obsah zahrnuje alespoň jeden z uvedených motivů, můžeme ho věkově omezit. Pro představu uvádíme příklady, na kterých jsou tyto motivy znázorněny. Najdete je v jednotlivých sekcích zásad. Připomínáme, že se nejedná o úplný výčet.

Bezpečnost dětí
 • video s dospělými osobami provádějícími nebezpečné činnosti, které by mohly být snadno napodobeny nezletilými osobami (jedná se například o manipulaci s výbušninami nebo výzvy, které mohou mít za následek fyzické zranění),
 • video určené dospělému publiku, které však může být mylně považováno za rodinný obsah.
Škodlivé nebo nebezpečné aktivity, včetně přítomnosti regulovaných látek a drog
 • video o falešných škodlivých žertech, které se zdají být tak skutečné, že diváci nepoznají rozdíl,
 • video propagující výdejnu konopí.
Nahota a sexuálně implicitní obsah
 • video naznačující ochotu účastnit se sexuální aktivity (např. provokativní tanec či hlazení),
 • video, ve kterém je subjekt zobrazen v póze, která má za cíl vyvolat u diváka sexuální vzrušení,
 • video, ve kterém je subjekt zobrazen v oblečení, které je obecně neakceptovatelné ve veřejném kontextu (například ve spodním prádle).
Násilný nebo explicitní obsah
 • video s kontextem zobrazující zranění přeživších při dopravní nehodě,
 • video, které obsahuje primárně záběry násilí a krve, například pokud se zaměřuje výhradně na nejnásilnější části filmu nebo videohry.
Vulgární jazyk
 • video s velmi vulgárními výrazy v názvu, miniatuře nebo přidružených metadatech,
 • video zaměřené na používání vulgárních výrazů, například kompilace nebo klip vytržený z kontextu.
Co se stane, když je nějaký obsah omezen věkem?
Videa s věkovým omezením nemohou sledovat nepřihlášení uživatelé a uživatelé mladší 18 let. Taková videa také nelze sledovat na většině webů třetích stran. Uživatelé, kteří kliknou na věkově omezené video na jiných webových stránkách, například na video ve vloženém přehrávači, budou přesměrováni do služby YouTube nebo YouTube Music. Tam si budou moci daný obsah přehrát pouze v případě, že jsou přihlášeni a dovršili 18 let. Tento postup pomáhá zajistit, že si videa hostovaná službou YouTube, ať už se budou nacházet kdekoli, bude moci zobrazit pouze příslušné publikum.
Pokud se domníváte, že je chyba na naší straně, můžete se proti věkovému omezení odvolat.

Zpeněžení a věková omezení

Ověření věkového omezení u obsahu
Zjistit, zda je váš obsah omezen věkem, můžete ve Studiu YouTube, když použijete filtr Věkové omezení, nebo ve sloupci Omezení na stránce Videa, kde bude uvedena položka Věkové omezení. Naše systémy neustále zlepšujeme, a pokud objeví jakékoli nesrovnalosti s vaším hodnocením, stav zpeněžení se může změnit.
Přihlášení diváci, kteří dovršili 18 let, mohou zjistit, zda je dané video omezené věkem, pod jeho popisem. Další informace o sledování videí s věkovým omezením.


Návrat na obsah